O Malině

Být spolu a učit se od sebe navzájem. Respektovat životní cestu druhých a zároveň jít společně.

Jsme tři přítelkyně. Společně rosteme, inspirujeme se, sdílíme své životní cesty, sny a vize . A té jedné, největší, právě otevíráme dveře. Touha našeho srdce je být v prostoru, kde...

... vytváříme komunitní život,

... se inspirujeme k přirozenosti a jednoduchosti života,

... se učíme v přírodě a skrze přírodu,

...  se zvyšuje povědomí o aktivním, respektujícím rodičovství, o alternativách ve vzdělávání dětí,

... se držíme křesťanských hodnot,

... se mezigeneračně obohacujeme v nejrůznějších oborech a oblastech života,

... se propojuje náš osobní, duchovní, rodinný, profesní život a přibližujeme se celistvosti v těchto oblastech.


A tak vznikla MALINA.

Malina je komunitní prostor, kde se můžou potkat MALÍ i velcí, MALINkÁ děťátka i dospěláci.

V Malině chceme zažívat vztahy a společenství podobné těm červeným kuličkám, které jsou spolu v plodu a jsou zdobeny důstojnou, byť zelenou, korunou :-).

Malina je pro nás také jednoduchost, miniMALIsmus, přání spokojit se s MÁLem.

V Malině je důležitá vědomá MÁ-LINkA, ta červená nit v mém životě. A respekt k životní lince, osobnímu příběhu každého, ať už jsme MALÍ nebo velcí.


To jsme my

Jana

Jako dobrovolník pracuje s dětmi soustavně od svých 13 let. Vystudovala pedagogiku pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. Během studia objevila respektující přístup a svobodné vzdělávání. Absolvovala kurz pedagogiky F. Ketta (200h), kurz Montessori pedagogiky (40h), Sfumáto, Hejného matematiky, Nevýchovu. V současnosti koordinuje Lesní mateřskou školu Malina a je autorkou několika metodik.

Baví ji tvořit. V druhých objevuje potenciál, ráda vytváří podmínky pro růst. Pěstuje si zeleninu. Snídá polévky a píše si deník. Učí se zvládat stereotyp a vytvářet řád. Má dvě děti a s oblibou jim čte knihy.

Nikol

S dětmi pracuje jako dobrovolník v církvi. Je pro ni přirozené během komunikace využívat principy z kurzu Nevýchova. Vystudovala kulturní dědictví a v rámci diplomové práce vytvořila pro děti interaktivního průvodce památkami v jejím rodném městě. Pracovala na univerzitě jako referent pro vědu, nyní se těší ze svého batolete.

Dětství strávila ve folklorním souboru, nadále ji provází zpěv, ve kterém se vzdělává. Ráda organizuje sebe a druhé, více naslouchá než mluví. Nejšťastnější je v přírodě, s rukama v hlíně. Má otevřené srdce novým věcem a i přes 160 cm se v životě učí dělat velké kroky.

Andy

Vždy milovala přírodu, zvířata a lidi, a proto se více než 5 let věnovala skautu a dobrovolnictví, jehož součástí byla i práce s dětmi v nemocnici. Vystudovala ekonomicko-právní VOŠ. Víra a mateřství ji pomohly najít směr, kterým chce jít dál. Absolvovala kurz Nevýchova, Montessori online kurz (GoKids) 3-6.

Miluje četbu, kreslení, budování vztahů, realizovaní svých nápadů, zvuky přírody. Má malou dceru, rády chodí naboso v trávě a pozorují hvězdnou oblohu. Učí se od ní touze objevovat, dívat se na svět bez předsudků a mít duchovní a duševní svobodu. Nyní pracuje v  otevřené třídě v Třinci s předškolními dětmi.