Tým

Průvodci s pedagogickou kvalifikací

Jiří Polášek

Jiří si děti získal pro svůj klid a vlídnost. Jako umělecký řezbář a pedagog volného času vnáší do lesní MŠ sebevyjádření a edukaci loutkou,také práci se dřevem a základními pracovními nástroji. Je lektorem dílen a edukačních programů o dřevu, lesu a loutce. Polytechnické a pracovní činnosti propojuje s přirozenou fantazií a kreativitou dětí. Studuje na konzervatoří grafiku a malbu, zajímá se např. o motiv rukou v umění či o teorii kýče. Absolvoval také kurz asistenta pedagoga., kde navázal na své zkušenosti s handicapovanými dětmi, které získal již jako ortopedický technik. Více o Jiřím si můžete přečíst zde:

Jmenuji se Jirka a se svou ženou máme dvě úžasné holky, na které jsme náležitě pyšní.

Už od útlého dětství mám rád přírodu a hlavně dřevo. Čas tedy trávím buď se svými dětmi nebo tvořím. Vyřezávám krásné loutky a betlémy nebo se věnuji výtvarnému umění.

Protože jsem pracoval jako administrativní pracovník v průmyslu, ale tak nějak jsem cítil, že to není cesta, po které bych chtěl kráčet stále dál. Uvědomil jsem si, že nejvíce mne naplňovala práce ortopedického technika, kdy jsem pracoval s postiženými dětmi. S touto prací jsem začínal a snažím se nabyté zkušenosti stále využívat.

Dětský svět je úžasný, plný fantazie a neskutečných představ, ve kterém děti mohou být vším, čím chtějí být. Rád bych byl dětem dobrým pomocníkem při jejich cestě za poznáním. Příroda nám nabízí nepřeberné množství zážitků, objevů a informací a je jen na nás, co vše v ní dovedeme objevit a přitom se k ní chovat s náležitou úctou. Jsem rád, že mám možnost spojit svou zálibu v přírodě a zároveň v práci s dětmi. V Lesní mateřské škola mne najdete každou středu, čtvrtek a pátek.Potkat se můžeme také odpoledne v kroužku Dílna.